Cyklistická Giant liga po jednadvacáté. Prvním dílem je GP Rafkarna

Cyklistická Giant liga po jednadvacáté. Prvním dílem je GP Rafkarna
Giant Liga v Plzni bude pokračovat 21. ročníkem a startuje již tradičně v úterý od dubna do září od 17:30 hod. Seriál odstartuje prvním závodem 26. dubna GP RAFKARNA .

Giant Liga po COVID-19 tak startuje v pevných termínech bez omezení. V letošním roce se závodí nejen ve sportovním areálu Rapid na Doubravce, ale i v centru města Hradce Králové v neděli 28.8.2022.

21. ročník GLP2022 se letos skládá z dvanácti jednotlivých závodů, z kterých vyjde i celkový vítěz letošního ročníku.  Cyklisté tak budou mít možnost vyniknout v jednotlivých dílech, ale i v celkovém hodnocení. Mohou na sebe upozornit jednotlivci jak v kategorii juniorů a juniorek, tak žen, mužů elite i masters. Pro kategorie juniorů, žen a mužů jsou připraveny dresy lídra seriálu. I letos, stejně tak jako v ostatních letech, bude připraven dres pro nejaktivnějšího jezdce měsíce. Díky rozměrům jedinečného asfaltového oválu v Plzni na Rapidu tak mohou společně startovat junioři, ženy a muži. Kde pak ženy nově mají cíl ve 44. okruhu, masters v 51. Okruhu a junioři společně s muži v 55. okruhu.

Nově se bude startovat tzv. „handicapovým startem“, kdy na okruh jako první vyjedou junioři, ženy a muži masters cca 30 sekund před hlavním polem. Teoreticky tak budou mít možnost během 4 – 6 km nasbírat důležité body, které by v hlavním pelotonu těžko získávali.
Významným zpestřením cyklistického seriálu pak bude zařazení městského kritéria v Hradci Králové. Cyklistická kritéria vždy patřila do center měst, kde se v zatáčkách a úzkých uličkách zviditelní opravdu jen ti nejlepší borci.

Giant Liga 2022, tak to je již tradiční soutěž aktivity o puntíkovaný dres „Bageterie Boulevard prestige“. Kategorie juniorů v letošním roce bude soutěžit o bílý dres „BAUHAUS Cup“ a ženy budou soutěžit o „LIV- BOHEMIA SEKT  Cup“. Lídr seriálu se pak oblékne do zbrusu nového limitovaného dresu GIANT - SWEEP.
Ve spolupráci s RKCA v čele s Petrem Kubiasem, bude od května před každým závodem GIANT LIGY závod i pro kategorii žáků, žákyň a kadetů, kadetek.

Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!