Grand Prix v Plzni pro Nicolase Pietrulu

Grand Prix v Plzni pro Nicolase Pietrulu
Šestý díl GIANT LIGY v Plzni a ideální letní počasí, kdy závodníkům foukal jen mírný protivítr na protilehlé rovince. Díky tomu však nebyla nouze o úniky. Ve sportovním areálu SK Rapid teploměr ukazoval příjemných 23 °C.

Sportovní odpoledne na Rapidu odstartovaly opět kategorie žáků a kadetů, kdy se pořadatelství závodu pro mládežnické kategorie zhostil Jakub Kubias se svým týmem RKCA. Tentokrát i díky pěknému počasí bylo startovní pole nabité mladými závodníky.

Hlavní závod se opět startoval handicapovaným startem, kdy 30 vteřin před pelotonem Elite vyrazili vpřed jezdci kategorie masters, ženy a junioři. Junioři tak jdou do závodu naplno od začátku a snaží se nahnat rychle body, dokud je možnost a než je dožene hlavní startovní pole kategorie elite. Skvěle si vedli od začátku mladíci Jaromír Kohout a Vladimír Kroc (oba RKCA), kteří získali každý po 3 bodech. Stejný počet bodů si pak připsal i nadějný mladý rychlík Maximilian Kerl (Author team Stupno). Peloton tentokrát dojel „první vlnu“ po necelých šesti kilometrech.

Závod se jel tentokrát od startu velice rychle a díky protivětru na protilehlé rovince se dařilo i odskakovat jednotlivcům, nebo dvojicím do úniků. Ten první a nejdelší absolvovala dvojice Richard Habermann (AC Sparta Praha) a Martin Voltr (TJ Favorit Brno). Na 15. km tato dvojice odjela a vydržela před pelotonem kroužit osm okruhů. Díky bodové porci se Richard Haberman dostal do průběžného vedení a vypadalo to, že je závod rozhodnut.

Závodníci Dukly však závod nechtěli jen tak dojet a posílali do úniků tu Fialu, nebo Pietrulu. Zároveň dokázali brát body i v hromadných spurtech pelotonu.

Nakonec se podařilo odskočit právě Nicolasi Pietrulovi s lídrem seriálu Martinem Boubalem. Duo se spravedlivě dělilo o body v průjezdech v každém kole a Pietrula se díky tomu bodově dostal právě před dosud vedoucího jezdce Richarda Habermanna.

Richard Habermann se nechal unést bodovou porcí ze začátku závodu a závod pak vlastně protaktizoval, když chyběl v rozhodujícím úniku dne.
 
Skvělý výkon předvedla juniorka Simona Spěšná (jb Brunex Superior Factory Racing), která se dokázala takticky dobře pohybovat ve velice rychlém závodě a držet se v hlavním poli i s kategorií elite.

V závodě překvapili příjemně mladíci domácího týmu RKCA Jaromír Kohout a Vladimír Kroc, kteří se v nabitém startovním poli neztratili a dokákazali jak bodovat, tak brát i body na prémiích. Díky tomu se právě Jaromír Kohout představí i v dalším díle v puntíkovaném dresu nejaktivnějšího jezdce měsíce června.


Juniory vyhrál Jaromír Kohout (RKCA) s 6b. Kategorii Masters jezdce nad 40 let Petr Ruman (CYKLO ATOM) s 3b.

Nicolas Pietrula v cíli: „Po pádu v Polsku jsem se musel dát dohromady, návrat byl tentokrát těžší než obvykle, připravuji se na MČR v časovce a jsem rád, že ta výkonnost tam je a že to jde nahoru.“


Sedmý díl Giant Ligy 2022 pokračuje v úterý 28. června v Plzni, ve sportovním areálu SK RAPID již v 17:30hod.

foto: tomáš tesař

Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!