Rokycanská Jiráskova se o posledním prázdninovém víkendu uzavře

Rokycanská Jiráskova se o posledním prázdninovém víkendu uzavře
Jiráskova ulice v Rokycanech se uzavře o víkendu 26. a 27. srpna. Bude se asfaltovat první část od vjezdu do sběrného dvora k Sokolovně.

První část rekonstruované Jiráskovy ulice bude asfaltována o posledním srpnovém víkendu, tedy 26. a 27. srpna 2023. Ulice bude zcela uzavřena od okružní křižovatky Plzeňská – Jiráskova – Třebízského (u Střelnice) ke křižovatce k Sokolovně. Autobusy nebudou zajíždět na autobusové nádraží, neprojedou ani vozy integrovaného záchranného systému. Průchod chodcům bude zachován po chodnících a nově vyasfaltované cyklostezce. Náročná společná investice města Rokycan a Správy a údržby silnic Plzeňského kraje zásadně omezuje dopravu ve městě. Město zaplatí 84 milionů korun bez DPH, Správa a údržba silnic Plzeňského kraje přes 12 milionů korun bez DPH.

„V prvním srpnovém týdnu zhotovitel vyasfaltoval náměstí 5. května před vlakovým nádražím. O posledním srpnovém víkendu se vyasfaltuje první část rekonstruované Jiráskovy ulice, tedy od vjezdu do sběrného dvora ke křižovatce k Sokolovně. Objízdná trasa povede ulicemi Třebízského a Soukenická pro veškerou dopravu,“ vysvětlila Jana Švorcová z Odboru rozvoje města Městského úřadu Rokycany, který má investici na starosti.

„Rekonstrukce Jiráskovy ulice se týká 723 metrů Jiráskovy ulice, dále 146 metrů Pražské ulice, 58 metrů ulice Palackého v úseku Jiráskova – Josefa Knihy, ulice Svazu bojovníků za svobodu v délce 248 metrů a náměstí 5. května v délce 211 metrů. To je již nově vyasfaltované a dodělávají se chodníky,“ vysvětlil místostarosta Rokycan Jiří Sýkora, do jehož gesce patří Odbor rozvoje města Městského úřadu Rokycany. 

Po vyasfaltování první části rekonstruované Jiráskovy ulice bude zhotovitel, společnost PORR, dodělávat ještě chodníky a sadovnické práce. Rekonstrukce Jiráskovy ulice bude pokračovat opravou od křižovatky u Sokolovny až za kruhový objezd Jiráskova x Josefa Růžičky a opravu ulice Svazu bojovníků za svobodu. V srpnu by měla být také již vyasfaltována ulice Palackého, kde se nyní opravuje plyn. 

DOPRAVNÍ OMEZENÍ 

Pro veškerou dopravu bude úplná uzavírka silnice č. II/605 v Rokycanech, ulice Jiráskova, v úseku od okružní křižovatky ulic Plzeňská, Jiráskova, Třebízského (u Střelnice) ke křižovatce Jiráskova x Svazu bojovníků za svobodu. Objízdná trasa pro veškerou dopravu je vedena obousměrně po silnici č. II/605 ulicemi Třebízského a Soukenická. 

Průjezd integrovaného záchranného systému a zásobování nebude o posledním srpnovém víkendu umožněn opravovanou Jiráskovou ulicí. 

Autobusy budou končit o posledním srpnovém víkendu na zastávce U Lázní (ulice Jiráskova, za kruhovým objezdem Jiráskova x Josefa Růžičky. Nástup do autobusů místo autobusového nádraží bude na zastávce autobusů Železná, v ulici Pražská (naproti hostinci Na Železné).


Štítky: rokycanyjiráskova

Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!